Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 25 × 15 cm |
| Number of nozzles | 3 – 4 |
| Number of heating modes | 2 |
| Use | Professional |
| Material | ABS+PC |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Heating element | Ceramic |
| Certification | ce, CE |
| Type of motor | DC |
| Nozzle type | Air collecting&scattering |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | More than 2000 W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control, diffuser |
| Portability | Foldable handle |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Peculiarity1 | 2400W Powerful Hair Dryer |
| Peculiarity2 | Negative Ion |
| Peculiarity3 | Hair Care |
| Peculiarity4 | Professinal Hairdryer |
| Peculiarity5 | Quick Dry |
| Peculiarity6 | Home Salon Tools |
| Peculiarity7 | Foldable Electric Hair Blower |
Instock
There are no reviews yet.