Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of nozzles | 3 – 4 |
| Use | Household |
| Material | ABS |
| Model Number | SR-001 |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Certification | ce, RoHS, CE |
| Nozzle type | Collecting Nozzle |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | 800W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Nanoe, Hot/cold air, Temperature control |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | MIJIA |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Feature 1 | High-Speed Hair Dryer |
| Feature 2 | Fast Drying |
| Feature 3 | Quick drying in 59 seconds |
| Feature 4 | Low noise |
| Feature 5 | Collagen hair care |
| Feature 6 | Low radiation |
| Feature 7 | Safe Hair Dryer |
| Feature 8 | Moisturizing negative ions |
| Feature 9 | Blue light negative ions |
| Feature 10 | Multi-gear adjustment |
Instock
There are no reviews yet.