Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of nozzles | 3 – 4 |
| Number of heating modes | 2 |
| Use | Professional |
| Material | ABS |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Heating element | Ceramic |
| Certification | ce, CE |
| Type of motor | AC |
| Nozzle type | Air collecting&scattering |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | 1600-1999W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control, diffuser |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Peculiarity | 110000rpm Professional Hair Dryer, Negative Ion Blow Dryer, High Speed, Hair Care, Styling Tools, Salon/Barber, Home Appliance |
Instock
There are no reviews yet.