Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of heating modes | 1 |
| Use | Travel |
| Material | ABS |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Voltage | 210-240V |
| Heating element | Ceramic |
| Certification | ce, CE |
| Type of motor | AC |
| Number of gears | 2 |
| Max. power | Less than 1000 W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Peculiarity | Portable Mini Hair Dryer, 2600mAh USB Rechargeable, Powerful Wind, Wireless Anion Handy Blow Dryer, r For Travel/Ourdoor, High Speed, Plug In Hot Air |
Instock
There are no reviews yet.