Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.86 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 10 × 8 cm |
| Nozzle coating | other |
| Number of nozzles | 3 – 4 |
| Number of heating modes | Over 3 |
| Time to market | 2014 |
| Use | Household |
| Size | US/EU/UK/AU |
| Material | New Nylon |
| Model Number | HD496 |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210-240V |
| Heating element | Infrared |
| Certification | ce, ROHS, UL(纺织品), ETL, FCC, pse, KC, CCC, PSB, UL, RoHS, pse, PSB, KC, FCC, ETL, CE, CCC |
| Type of motor | DC |
| Nozzle type | Air collecting&scattering |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | More than 2000 W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Nanoe, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control, diffuser |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | terkur |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
Instock
There are no reviews yet.