Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 24 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Nozzle coating | other |
| Number of nozzles | 1 – 2 |
| Number of heating modes | 2 |
| Use | Professional |
| Size | EU, US, UK |
| Material | ABS |
| Model Number | D009 |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210-240V |
| Heating element | Ceramic |
| Certification | ce, ROHS, UL(纺织品), FCC, pse, UL, pse, CE |
| Type of motor | AC |
| Nozzle type | Air collecting&scattering |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | 2000W |
| Function | Anion, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control, diffuser |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | Aister |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Heat conductor diameter: | below 15 mm |
| Product categories: | volume |
| The range of the hair: | dry wet amphibious |
| Service life of thermal plate/bar: | More than 50, 000 times |
| Plug standard: | Euro |
Instock
There are no reviews yet.