Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 15 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | Cadmium and cadmium compounds, Chromium (hexavalent compounds), Lead and lead compounds |
| Nozzle coating | other |
| Number of nozzles | 1 – 2 |
| Number of heating modes | Over 3 |
| Material | ABS |
| Model Number | c89-B |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Heating element | Ceramic |
| Type of motor | AC |
| Nozzle type | Air collecting |
| Number of gears | 2 |
| Max. power | 1600W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Hot/cold air, Temperature control |
| Portability | Foldable handle |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Certification | RoHS, FCC, CE |
| Quick Drying Hair Dryer | Professional Hair Dryer |
| Salon Tool | Strong Power Dryer |
| color | gray, black, pink |
| Product name | High Speed Hair Dryer |
| Strong PowerDryer | Hair Dryers |
Instock
There are no reviews yet.