Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of nozzles | 1 – 2 |
| Number of heating modes | 2 |
| Use | Professional |
| Size | Voltage: 110V, 220-240V |
| Model Number | 6217 |
| Voltage | 210-240V, 110V, 220-240V |
| Heating element | Infrared |
| Certification | ce, ROHS, FCC, KC, CCC, none, UL, RoHS, FCC, CE, CCC |
| Type of motor | DC |
| Nozzle type | Air collecting |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | 2400W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Nanoe, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Colour | White, Gray |
Instock
There are no reviews yet.