Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 23 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of nozzles | 1 – 2 |
| Number of heating modes | Over 3 |
| Use | Travel |
| Material | ABS |
| Model Number | 2 |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Heating element | Ceramic |
| Certification | ce, CE |
| Type of motor | AC |
| Nozzle type | Air collecting |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | Less than 1000 W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Peculiarity | Portable Rechargeable Wireless Hair Dryer, For Home/Travel, Type-C Usb Charging, 100000RPM High Speed, 3 Gears Hot/Cold Wind, Powerful |
Instock
There are no reviews yet.