Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 71 × 21 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | / |
| Drone Weight | / |
| Takeoff Weight | / |
| Transit Time (Days) | / |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | Ki84 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 20~30 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | 4×1.5AA Battery (not included) |
| Remote Distance | 300-500 meters |
| Dimensions | 51cm-99cm |
| Charging Time | About 40 minutes |
| Charging Voltage | as show |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Plastic, Foam |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.