Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of nozzles | 1 – 2 |
| Number of heating modes | Over 3 |
| Time to market | Dec-12 |
| Use | Travel |
| Size | Voltage: 110V, 220V |
| Model Number | T1 |
| Heating element | Infrared |
| Certification | ce, FCC, KC, CCC, UL, FCC, CE, CCC |
| Type of motor | DC |
| Nozzle type | Air collecting&scattering |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | 1800W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Nanoe, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control, diffuser |
| Portability | Foldable handle |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Voltage | 110V, 220-240V |
| 110V | US plug |
| 220V | EU/UK/AU plug |
Instock
There are no reviews yet.