Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of nozzles | 1 – 2 |
| Use | Travel |
| Material | ABS |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Heating element | Ceramic |
| Certification | ce, CE |
| Type of motor | AC |
| Nozzle type | Air collecting |
| Number of gears | 4 |
| Max. power | Less than 1000 W |
| Plug standard | CN |
| Function | Thermostatic, diffuser |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Peculiarity | Wireless Handheld Power Fan Mini, Hair Dryer USB Charging, Portable Hair Dryer, Household Appliance, Outdoor Inflatable |
Instock
There are no reviews yet.