Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 25 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of nozzles | 1 – 2 |
| Number of heating modes | 1 |
| Use | Travel |
| Material | ABS |
| Model Number | 05 |
| Voltage | 210-240V |
| Heating element | Ceramic |
| Certification | ce, CE |
| Type of motor | AC |
| Nozzle type | Air collecting |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | Less than 1000 W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Peculiarity | Rechargeable Portable, Wireless Hair Dryer, Travel Hairdryer, Wireless Blower, Styling Tool, 300W Hot and Cool Air, 5000mAh |
Instock
There are no reviews yet.