Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 25 × 12 cm |
| Number of nozzles | 1 – 2 |
| Number of heating modes | Over 3 |
| Use | Professional |
| Material | ABS+PC |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210-240V |
| Heating element | Infrared |
| Certification | ce, CE |
| Type of motor | DC |
| Nozzle type | Air collecting |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | 1600W |
| Plug standard | CN |
| Function | Anion, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control, diffuser |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Peculiarity | 1600W Powerful, Leafless Hair Dryers, Professional Blow Dryer, Negative Ions Blow Hair Dryer, With Salon Style, 11000RPM Barber |
Instock
There are no reviews yet.