Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 116 × 28 × 18 cm |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | 3 |
| Drone Weight | 800g |
| Takeoff Weight | 800g |
| Transit Time (Days) | none |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | FF-B020 |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | >30 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | none |
| Remote Distance | none |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions |
| Material | Metal, Plastic, Wood, FIBERGLASS |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.