Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 400 × 60 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | 5 |
| Drone Weight | 3000 |
| Takeoff Weight | 3000 |
| Transit Time (Days) | / |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Intermediate, Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AAA |
| Remote Distance | 800m |
| Dimensions | 51cm-99cm |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Metal, Foam |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.