Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 80 kg |
|---|---|
| Dimensions | 95 × 90 × 124 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | LISM, Baopin |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Henan, China |
| Ice Shape | Ice Cube |
| Voltage | 220V/or customized |
| Dimension(L*W*H) | 890*730*1300mm |
| Weight | 205 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Automatic |
| Ice storage capacity | 150KG |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor, Other |
| Compressor brand | Bitzer |
| Application | Commercial |
| Way of Cooling | WATER COOLING, Air Cooling |
| Product name | Cube ice machine |
| OEM & ODM | Acceptable |
| Cooling way | Air Cooling Water Cooling |
| After-sales Service Provided | Online Support |
| Material | Stainless Steel 304 |
| Certification | ISO-9001, CE |
| Color | Silver |
| Brand | Baopin ice cube machine |
| ice size | 32mm*32mm |
| Condition | New |
| Power | 1450 W |
Instock
There are no reviews yet.