Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 105 × 27 × 19 cm |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | 3-4 |
| Drone Weight | 1160g |
| Takeoff Weight | 1150g |
| Transit Time (Days) | no radio |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | 759-2 |
| State of Assembly | Unassembled Kit |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 20~30 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | 8*AA |
| Plugs Type | XT60 PLUG |
| Warning | not toys |
| Remote Distance | not include the remote |
| Warranty | no |
| Dimensions | 151cm-199cm |
| Charging Time | 2h |
| Charging Voltage | 3s |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Foam |
| Brand Name | along-rc hobby |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.