Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Style | Wire Iron |
| Gear Selection | >Three Gears |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 1000-1999W |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Model | KJL-94A |
| Iron bottom plate material | Teflon non-stick baseplate |
| Color classification | black |
| Is it mini? | No |
| Temperature control method | Mechanical temperature regulation |
| Maximum power of electric iron | 1000W (inclusive) -1999W (inclusive) |
| Type of electric iron | Corded iron |
| Electric iron gear selection | 3rd gear or higher |
| 3C certificate number | 2023200710000773 |
Instock
There are no reviews yet.