Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 17 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Water tank | Less than 1L |
| Mini Type | No |
| Water Tank Capacity (ml) | 300 |
| Function | Burst of Steam |
| Soleplates Material | Non-stick |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Material | Teflon Non-stick Baseplate |
| Gear Selection | >Three Gears |
| Type | Steam Iron |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | >2000W |
| Brand Name | FGHGF |
| Origin | Mainland China |
| Electric iron brand | Haier |
| Haier electric iron model | HY-Y2026 |
| after-sales services | National Joint Insurance |
| Iron bottom plate material | Teflon non-stick baseplate |
| Color classification | Blue (Basic). Gold (Upgraded). |
| Temperature control method | Mechanical temperature regulation |
| Maximum power of electric iron | 2000W or more |
| Production enterprise | Qingdao Haier Zhihu Electric Appliance Co., Ltd. |
| Type of electric iron | Corded iron |
| Electric iron gear selection | 3rd gear or higher |
| Warranty period | Twelve months. |
| 3C certificate number | 2020010710315048 |
Instock
There are no reviews yet.