Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | >2000W |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| Electric iron brand | red heart-loyalty to the revolutionary cause |
| Red Heart Electric Iron Model | RH1369 |
| after-sale service | National joint insurance |
| Base plate material | Coated base plate |
| Color classification | RH1369 |
| Mini or not | no |
| Tempering method | Mechanical temperature regulation |
| Maximum power of electric iron | Above 2000W |
| voltage | 220V |
| manufacturing enterprise | Shanghai Hongxin Ironing Equipment Co., Ltd |
| Electric iron type | Rope iron |
| Electric iron gear selection | More than third gear |
| defects liability period | 12 months |
| 3C certificate number | 2022010710505848 |
Instock
There are no reviews yet.