Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 22 × 26 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Functions | Steam boost |
| Water tank | Less than 1L |
| Steam power | 180 g/min or more |
| Weight | Heavy (more than 1.5 kg) |
| Mini Type | No |
| Soleplates Material | Ceramic |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Material | Coated Baseplate |
| Style | Wire Iron |
| Gear Selection | Three Gears |
| Certification | CE |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | >2000W |
| Brand Name | VGR |
| Origin | Mainland China |
| item number | R.1242 |
| With or without wires | Wired |
| Product Specifications | European regulations |
| rated power | 3000W |
| Bottom plate material | Coated baseplate |
| Temperature control method | Mechanical temperature regulation |
| rated voltage | 220V |
| Rated frequency | 50HZ |
| Temperature control gear | Three gear temperature regulation |
Instock
There are no reviews yet.