Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 14 × 13 cm |
| Mini Type | No |
| Soleplates Material | STAINLESS STEEL |
| Model Number | SF9022 |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Material | Teflon Non-stick Baseplate |
| Style | Wire Iron |
| Gear Selection | Three Gears |
| Certification | CE |
| Type | Dry Iron |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 1000-1200 |
| Brand Name | SONIFER |
| Origin | Mainland China |
| Feature1 | Golden non stick sole plate |
| Feature2 | Over heating protection |
| Feature3 | Adjustable thermostat |
| Feature4 | Power on indication |
Instock
There are no reviews yet.