Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.857 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 14 × 17 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Functions | Built-in steam generator |
| Water tank | Less than 1L |
| Steam power | Less than 120 g/min |
| Weight | Lightweight (up to 1.3 kg) |
| Ironing Time (min) | 30 |
| Mini Type | Mini |
| Water Tank Capacity (ml) | 80ml |
| Heat Up Time (min) | 1 |
| Continuous Steam (g / min) | 15g/min |
| Function | Burst of Steam, Coated Non-Stick Soleplate, Continuous Steam Output, Variable Steam Settings |
| Soleplates Material | STAINLESS STEEL |
| Model Number | 4DYD-EL-2026A |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Material | Stainless Steel Baseplate |
| Style | Wire Iron |
| Gear Selection | >Three Gears |
| Certification | CE |
| Type | Steam Iron |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 1200W |
| Brand Name | JIQI |
| Origin | Mainland China |
| Soleplate Material | Teflon Base |
Instock
There are no reviews yet.