Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Functions | Steam boost |
| Water tank | 1 to 2L |
| Weight | Lightweight (up to 1.3 kg) |
| Ironing Time (min) | 3 |
| Mini Type | Mini |
| Water Tank Capacity (ml) | 105ml |
| Heat Up Time (min) | 15s |
| Cord Length (m) | 1.5-1.9 m |
| Continuous Steam (g / min) | 13-15 |
| Function | Burst of Steam, Vertical steam |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Style | Wire Iron |
| Gear Selection | Two Gears |
| Certification | CE, RoHS |
| Type | Steam Iron |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 100w |
| Brand Name | LA |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.