Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 97 × 29 × 23 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | 5 |
| Drone Weight | 1200g |
| Takeoff Weight | 1500g |
| Transit Time (Days) | / |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | <5 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | AAA |
| Plugs Type | XT60 |
| Remote Distance | 800m |
| Dimensions | 51cm-99cm |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Foam, Metal, Plastic |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.