Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Type Number | aaaa |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| CE | Type |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Model Number | Emax306 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | about 20 mins |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | no |
| Plugs Type | usb |
| Warning | no |
| Remote Distance | about 50M |
| Warranty | == |
| Dimensions | 11cm-30cm |
| Charging Time | about 2 hours |
| Charging Voltage | 12V |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | No |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Metal |
| Features | other |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.