Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | A |
| Drone Weight | about 450g |
| Takeoff Weight | 500G |
| Transit Time (Days) | 8000M |
| Video Capture Resolution | 2K QHD |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | Fixed Camera Mount, 3-axis Gimbal |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | 3*AAA |
| Remote Distance | 9000m |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, Camera, USB CABLE |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | WLRC |
| Features | GPS, Obstacle Avoidance, Wi-Fi |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.