Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 15 cm |
| Wind Speed | Standard |
| Dimension | 170*170*120mm |
| Style | Air Purifier |
| Application | 10-20m³ |
| Coverage Area | 11-20㎡ |
| Power Source | Vehicle Power Supply |
| Usage Condition | Car Charger |
| Anion Density | 1000000pcs/m³ |
| Type | Activated Carbon Air Filter |
| Installation | Portable |
| Function | Selfcleaning |
| Voltage (V) | 12V |
| Power (W) | 1w |
| Air Volume | 50m³/h |
| Brand Name | Carevent |
| Origin | Mainland China |
| Ion quantity: | >150million pcs/cm³(Air outlet 10cm) |
| Maximum output power: | Below 3W |
| High voltage output: | -7±0.5KV DC |
| Output current: | 150~200mA |
Instock
There are no reviews yet.