Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.032 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 10 cm |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | |
| Drone Weight | 30g |
| Takeoff Weight | – |
| Transit Time (Days) | 0-10m |
| Certificate Number | – |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| 3C | Certificate |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Model Number | – |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | <5 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | – |
| Warning | – |
| Remote Distance | – |
| Warranty | – |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Charging Time | – |
| Charging Voltage | – |
| Remote Control | No |
| Package Includes | OPP |
| Material | Foam |
| Brand Name | CUTEYANYAN |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.