Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 30 cm |
| Anti-wind Ability | – |
| Drone Weight | – |
| Takeoff Weight | – |
| Transit Time (Days) | – |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Certification | CE |
| Model Number | 747-8 PNP |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 4pcs AA batteries(not included) |
| Warning | Please operate this rc airplane per instruction carefully |
| Remote Distance | 200 meters |
| Warranty | – |
| Dimensions | 100cm-150cm |
| Charging Time | – |
| Charging Voltage | – |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller |
| Material | Plastic |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| Certificate Number | 233061/528/SZ |
| CE | Certificate |
Instock
There are no reviews yet.