Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 61 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | 1w |
| Voltage (V) | 6V |
| Use | LIVING ROOM |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Industries | Hotels, Farms, Restaurant, Retail, Construction works, Other |
| Condition | New |
| Type | Air Heater |
| Power Source | Fuel |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Dimension | 920*460*560mm |
| Weight | 23 KG |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Silicone, steel case |
| Key Selling Points | Sustainable |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Product name | Heater Fan |
| Application | Animal Husbandry |
| Function | Fast Heating |
| Color | Orange |
| Usage | High Tempreature Electric Heating |
| Fuel | Diesel |
| Advantage | High Effciency Safe Environmental |
| Packaging | Wooden Package |
Instock
There are no reviews yet.