Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | 1w |
| Voltage (V) | 6V |
| Use | LIVING ROOM |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Industries | Manufacturing Plant, Farms, Other |
| Condition | New |
| Type | Air Heater |
| Power Source | Diesel |
| Place of Origin | Henan, China |
| Dimension(L*W*H) | 755*445*570mm |
| Weight | 17 KG |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Stainless steel, Stainless Steel |
| Key Selling Points | Sustainable |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Product name | Fuel Air Heater |
| Application | Industry Heating Process |
| Advantage | High Effciency |
| Function | Fast Heating |
| Key word | Flexible Heating |
| Power | 30kw |
| Size | 755*445*570mm |
| Fuel | Diesel Kerosene |
| MOQ | 1 Set |
Instock
There are no reviews yet.