Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 54 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | 1w |
| Voltage (V) | 6V |
| Use | LIVING ROOM |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Condition | New |
| Type | Air Heater |
| Power Source | diesel |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Dimension(L*W*H) | 99*41*51cm |
| Weight | 31 KG |
| Voltage | 220/380v |
| Warranty | 1 Year |
| Working Temperature Range | 30 – 55 ℃ |
| Material | Stainless steel, Stainless Steel |
| Key Selling Points | Energy saving |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Engine |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Not Available |
| Power | 50kw |
| Heating area | 400 CBM |
| Base color | Black, Yellow, Green, Red customized |
| Product name | Customized Heating Elements |
| Application | Industry Heating Process |
| Key word | Flexible Heating |
| Usage | High Temperature Electric Heating |
Instock
There are no reviews yet.