Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10.12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 47 × 32 × 37 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | CE |
| Power (W) | 500w |
| Voltage (V) | 12V |
| Use | Garden |
| Brand Name | VEVOR, VEVOR |
| Origin | Mainland China |
| Operating Consumption | 12V/3A |
| Heating Power | 5 KW |
| Fuel Consumption | 0.16-0.52 L/H |
| Fuel Tank Volume | 10 L/2.6 Gal |
| Control Method | LCD+Remote Control+Bluetooth APP |
| Adjustable Temperature Range | 46℉-96.8℉/8℃-36℃ |
| Working Temperature | -104℉-104℉/-40℃-40℃ |
| Applicable Altitude Below | 5500 m/18045 ft |
| BTU | 161-215ft²/15-20 m² |
| Net Weight | 13.1 lbs/5.95 kg |
| Air Outlet Pipe Inner Diameter | 3 in/76.5 mm |
Instock
There are no reviews yet.