Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | 1w |
| Voltage (V) | 6V |
| Use | LIVING ROOM |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Industries | Farms, Energy & Mining |
| Condition | New |
| Type | Air Heater, diesel / kerosene/gas/LPG |
| Power Source | Diesel |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Dimension(L*W*H) | 990*410*510mm |
| Weight | 32 KG |
| Voltage | 220V, 220-240 |
| Warranty | 1 Year |
| Working Temperature Range | -5 – 55 ℃, -5 – 55 ℃ |
| Material | Stainless steel, Stainless Steel |
| Key Selling Points | Automatic |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor, Engine, PLC |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Product name | poultry air heater |
| Keywords | air heater |
| Color | black/ red/orange |
| Size | 1045x440x570mm |
| capacity | 30KW, 50KW, 70KW, 100KW, 120KW |
| Work | Low pressure atomization, combustion completely |
Instock
There are no reviews yet.