Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 94 × 18 × 23 cm |
| Anti-wind Ability | 3-4 class |
| Drone Weight | 700g |
| Takeoff Weight | 680g |
| Transit Time (Days) | no radio |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | 1500 SKY SURFER |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE2, MODE1 |
| Flight Time | 20~30 |
| Control Channels | 4 channels, 4 Channel |
| Controller Battery | 8*AA |
| Plugs Type | T PLUG or xt60 |
| Warning | NOT TOYS |
| Remote Distance | NOT INCLUDE THE REMOTE |
| Warranty | no |
| Dimensions | 100cm-150cm, 1480MM |
| Charging Time | 2 HOURS |
| Charging Voltage | 3S |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | RESIN, Plastic, Foam |
| Brand Name | CNFLYING |
| Features | other, Shatter Resistant |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane, GLIDER |
| Radio Control Style | RC Hobby |
| Place of Origin | Guangdong, China (Mainland) |
Instock
There are no reviews yet.