Instock
| Weight | 1.16 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 16 × 13 cm |
| Voltage (V) | 220V |
| Number of Speed Settings | Third Gear |
| Application | 11-20㎡ |
| Heating Element | PTC |
| Model Number | XY-612S/XY-612 |
| Area Heated | <20㎡ |
| Function | Adjustable Thermostat, Overheat Protection, Remote Controlled, Tip-Over Protection |
| Certification | CE, RoHS, UL |
| Installation | Desktop, Portable, Freestanding |
| Power | 850-1199W |
| Use | BATHROOM, bedroom, Garden, LIVING ROOM |
| Electric Heater Type | Fan Heater |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| Product Name | Home electric heater |
| Product Size | 230*150*110mm |
| Rated power | 1200W |
| Rated frequency | 50Hz |
| Rated voltage | 220V |
| Timing | 1H/2H/4H |
| Heating Type | PTC ceramic heating |
| Feature 1 | Remote control |
| Feature 2 | Touch control |
| Feature 3 | Overheat protection |
| Feature 4 | Intelligent constant temperature |
| Feature 5 | 3 gears temperature |
| Feature 6 | Dumping power outage |
| Feature 7 | Space heater |
| Feature 8 | Electric Portabale Warmer |
| Feature 9 | Home heater |
| Feature 10 | Electric heater |
| Feature 11 | Portable heater |
Instock
There are no reviews yet.