Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 19 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Number of Speed Settings | Second Gear |
| Application | <10㎡ |
| Heating Element | heating wire |
| Model Number | Electric Heater |
| Area Heated | <20㎡ |
| Function | Adjustable Thermostat, Remote Controlled, Adjustable Thermostat, Overheat Protection, Remote Controlled, Tip-Over P |
| Certification | CE, EMC, RoHS |
| Installation | Desktop, Portable, Freestanding |
| Power | 1200-2000W |
| Use | bedroom, LIVING ROOM |
| Electric Heater Type | Fan Heater |
| Brand Name | wsxtcun |
| Origin | Mainland China |
| Timing | 8 hour |
| Heating method | PTC heater |
| Air supply mode | Shake one's head |
| Noise | 50-60dB |
| Operating mode | Touch based |
Instock
There are no reviews yet.