Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.67 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 5 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Afdeal Model | 30x60cm Electric Heating Pad |
| Power Source | USB |
| Voltage (V) | 220V |
| Number of Speed Settings | >Fifth gear |
| Application | <10㎡ |
| Heating Element | Carbon Fiber |
| Model Number | Electric Heating Pads |
| Area Heated | <20㎡ |
| Function | Adjustable Thermostat, Overheat Protection, Remote Controlled, waterproof |
| Certification | CE |
| Installation | Portable |
| Power | <800W |
| Use | BATHROOM, bedroom, Garden, LIVING ROOM |
| Electric Heater Type | Mica Heater |
| Brand Name | AFDEAL |
| Origin | Mainland China |
| Plug | EU, US, UK |
| Electric Heaters Size | 59*30cm |
| Feature 1 | Heated Mat |
| Feature 2 | Heating Element |
| Feature 3 | Electric Mat |
| Feature 4 | 12v Electric Blanket |
| Feature 5 | Heated Seats |
| Feature 6 | Thermal Blanket |
| Feature 7 | Blanket Heated |
| Feature 8 | Heating Pad |
| Feature 9 | Pain Relief |
| Feature 10 | Timing |
Instock
There are no reviews yet.