Instock
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 265 × 22 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Voltage (V) | 220V |
| Number of Speed Settings | Second Gear |
| Application | 11-20㎡ |
| Heating Element | heating wire |
| Model Number | Electric Fan Heater HY-802 |
| Area Heated | <20㎡ |
| Function | Adjustable Thermostat, Overheat Protection, Tip-Over Protection, Ventilation |
| Certification | CE, RoHS |
| Installation | Desktop, Portable, Freestanding |
| Power | 1200-2000W, 800-1500w |
| Use | BATHROOM, bedroom, Garden, LIVING ROOM |
| Electric Heater Type | Fan Heater |
| Brand Name | wsxtcun |
| Origin | Mainland China |
| Product name | Electric Warm Heater |
| Color | Black, Green, Purple |
| Plug Type | EU / US Plug |
| Voltage | 110-240V |
| Heating principle | PTC ceramic heating |
| Shell material | Flame retardant ABS |
| Type | Electric Heater Home |
| Funciton | Heater for home |
| Feature1 | Air Electric Heater |
| Feature2 | Home appliances |
| Feature3 | induction heater |
| Feature4 | heater electric low consumption |
| Feature6 | heater electrics |
| Suitable environment: | bedroom, living room, kitchen, study, office, etc. |
Instock
There are no reviews yet.