Instock
| Weight | 0.51 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Voltage (V) | 220V |
| Number of Speed Settings | Third Gear |
| Application | <10㎡ |
| Heating Element | heating wire |
| Model Number | HP301 |
| Area Heated | <20㎡ |
| Function | Adjustable Thermostat, soft feel and smoothing heat, ideal personal care items |
| Certification | RoHS, GS, CE, REACH |
| Installation | Portable |
| Power | <800W, 100W |
| Use | LIVING ROOM, bedroom |
| Electric Heater Type | Storage |
| Brand Name | PDQ |
| Origin | Mainland China |
| Title | High Voltage XL Large Size 30*60CM Electric Heating Pad Cushion Waist Heating Pad for Pain Relief Body Warmer (220V EU Plug) |
| Feature1 | individual adjustable by press stud |
| Feature2 | Auto-off in 90 minutes |
| Feature3 | Washable |
| Feature4 | Fast heating and overheating protection |
| Voltage | 220V – 240V |
| Material | Soft microplush |
| Size | 60*30CM |
| Color | Gray |
Instock
There are no reviews yet.