Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | USB |
| Number of Speed Settings | Fourth Gear |
| Model Number | Electric Heating Pad |
| Area Heated | ≥20㎡ |
| Function | Adjustable Thermostat |
| Certification | CE |
| Installation | Portable |
| Use | BATHROOM, bedroom, Garden, LIVING ROOM |
| Electric Heater Type | Storage |
| Brand Name | AFDEAL |
| Origin | Mainland China |
| Material: | super soft micro plush |
| color: | silver gray |
| feature 1 | electric heating blanket |
| feature 2 | Winter Warming Blanket |
| feature 3 | Super Soft Plush Heating Pad |
| feature 4 | Warm Legs Hand Abdomen Warming Pad |
| feature 5 | Heating Physiotherapy Pad |
| feature 6 | Winter Keep Warm Blanket |
| feature 8 | Electric Heating Blankets For Sofa Bed |
| feature 9 | dropshipping |
| feature 10 | Electric Heating Pad For Sofa Bed |
| feature 11 | 2 In 1 Electric Heating Pad |
| feature 12 | Abdomen Waist Back Pain Relief |
| feature 13 | Physiotherapy Thermal Blankets |
| Working voltage: | UK/EU 220-240V, US 100-130V, AU 230V |
| Working frequency: | 50Hz/60Hz |
| Timing time: | 0.5h/1h/1.5h/2h |
| Power: | 75W |
Instock
There are no reviews yet.