Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 18 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Voltage (V) | 220V |
| Number of Speed Settings | >Fifth gear |
| Application | <10㎡ |
| Heating Element | heating wire |
| Model Number | D3060 Electric Blanket |
| Area Heated | <20㎡ |
| Function | Adjustable Thermostat, Overheat Protection |
| Certification | CE, RoHS, UL |
| Installation | Portable, Freestanding |
| Power | <800W, 70w/80w/140w |
| Use | bedroom, LIVING ROOM |
| Electric Heater Type | Mica Heater |
| Brand Name | wsxtcun |
| Origin | Mainland China |
| Voltage | 220v |
| Plug | EU plug |
| Switch | Smart switch |
| Function 1 | Moisture-proof and mite removal |
| Function 2 | Intelligent timing |
| Function 3 | Silent operation |
| Function 4 | No battery radiation |
| Function 5 | 3C certification |
| Function 6 | 1-9 levels of temperature control |
| Electric blanket fabric | Flannel |
| Material | Polyester fiber (polyester) |
Instock
There are no reviews yet.