Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9 × 30 cm |
| Voltage (V) | 220V |
| Number of Speed Settings | Third Gear |
| Application | <10㎡ |
| Heating Element | heating wire |
| Model Number | heating pad |
| Area Heated | <20㎡ |
| Function | Adjustable Thermostat, Remote Controlled, waterproof |
| Certification | CE |
| Installation | Portable |
| Power | <800W |
| Use | BATHROOM, bedroom, Garden, LIVING ROOM |
| Electric Heater Type | Aluminum Sheet Radiating |
| Brand Name | AFDEAL |
| Origin | Mainland China |
| Type | Electric Blanket |
| Type 1 | Electric heating pad |
| Type 2 | Electric pad |
| Type 3 | heating pad for back |
| Type 4 | electric heating blankets |
| Type 5 | heating pad |
| Type 6 | lectric heater |
| Type 7 | Heater |
| Type 8 | heating blanket |
| Material | Crystal super soft |
Instock
There are no reviews yet.