Instock
| Weight | 0.62 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 20 × 8 cm |
| Voltage (V) | 220V |
| Number of Speed Settings | Third Gear |
| Application | <10㎡ |
| Heating Element | heating wire |
| Model Number | HP302 |
| Area Heated | <20㎡ |
| Function | Adjustable Thermostat, Overheat Protection, Tip-Over Protection, Ventilation, waterproof |
| Certification | CB, ETL, CE, EMC, GS, RoHS |
| Installation | Portable, Freestanding |
| Power | <800W, 100W |
| Use | bedroom, Garden, LIVING ROOM |
| Electric Heater Type | Heating Wire |
| Brand Name | Bellavie |
| Origin | Mainland China |
| Title | Soft Microplush Neck and Shoulder Wrap Heating Pad Electric Auto Shut Off Body Warmer Back Pain Relief 63*42CM 220V 100W EU Plug |
| Color | Gray |
| Size | 63*42CM |
| Material | Super cosy fleece |
| Voltage | 220-240V |
| Controller cable length | 2.4M |
| Features 1 | 3 heat settings with LED indicator |
| Features 2 | Auto off in 90 minutes |
| Features 3 | Washable due to detachable controller |
| Features 4 | Fast heating and overheating protection |
| Features 5 | CE/GS approval |
| Features 6 | RoHS/REACH test |
Instock
There are no reviews yet.