Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 50 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | USB |
| Number of Speed Settings | >Fifth gear |
| Application | <10㎡ |
| Heating Element | heating wire |
| Model Number | 12V Car Electric Blanket |
| Area Heated | <20㎡ |
| Function | Overheat Protection |
| Certification | RoHs, CE, EMC |
| Installation | Portable |
| Power | <800W |
| Use | bedroom, Car, Vehicles, Trucks |
| Electric Heater Type | Electric Membrane Type |
| Brand Name | wsxtcun |
| Origin | Mainland China |
| Car Heating Blanket | 12V Car electric blanket |
| Size | 70x180cm, 120x150cm |
| Measurement error | About 2cm |
| Temperature after heating | About 50°C |
| Wire length | 1.8m |
| Out power | 35-90W |
| Input power | 12V / 24W |
Instock
There are no reviews yet.