Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.519 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 11 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Voltage (V) | 220V |
| Number of Speed Settings | None |
| Application | <10㎡ |
| Heating Element | heating wire |
| Model Number | Electric Heating Pad |
| Area Heated | <20㎡ |
| Function | Adjustable Thermostat, Overheat Protection, Remote Controlled, waterproof |
| Certification | CE, RoHS, UL |
| Installation | Portable |
| Power | <800W |
| Use | BATHROOM, bedroom, LIVING ROOM |
| Electric Heater Type | Electric Membrane Type |
| Brand Name | AFDEAL |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.