Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 35 × 16 cm |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | 76105 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 14mins |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AA |
| Remote Distance | 200meter /656feet |
| Dimensions | 400*317mm |
| Charging Time | 40 MINS |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Material | Metal, Foam |
| Brand Name | SOWOFA |
| Features | App-Controlled, Obstacle Avoidance |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| rc plane | P51d bf109 |
| Radio Control | aircraft PNP |
| remote control aircraft | airplane, p51d Mustang |
| remote control | Fixed-wing aircraft |
| rc aircraft toys | P-51 Mustang |
| Remote control glider | P51d Mustang |
| RC aircraft | RTR RTF aircraft, 761-5 |
| remote control plane | Mustang |
Instock
There are no reviews yet.