Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.168 kg |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 15 × 22 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | / |
| Drone Weight | 0-1.5kg |
| Takeoff Weight | 0-250g |
| Transit Time (Days) | 0-200m |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | 20~30 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 4 # 5 batteries (bring your own) |
| Warning | no |
| Remote Distance | About 500 meters |
| Dimensions | 51cm-99cm |
| Charging Voltage | 7.4V 1300mAh lithium battery |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Material | Plastic, Foam |
| Brand Name | Luo Jiujiu |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.